Dlaczego ja?
odc. 218
Reżyseria: | Okił Khamidow |
---|---|
W skrócie: | 34-letni Leszek jedzie z kolegami do Turcji. Kiedy po tygodniu żona przyjeżdża na lotnisko, okazuje się, że koledzy wrócili bez jej męża. Tymczasem w Turcji zostają znalezione zwłoki Leszka. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Pytanie "Dlaczego ja?" zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich i w jakimś sensie wyrzucił ich poza nawias społeczeństwa. O nich właśnie opowiada serial. Każdy odcinek oparty jest na historii, która wydarzyła się naprawdę.
W tym odcinku
W Książenicach pod Warszawą mieszka 35-letnia Dorota Martyniak z mężem, 34-letnim Leszkiem, i córkami: 9-letnią Beatką i 12-letnią Kasią. Leszek Martyniak wyjeżdża z kolegami na krótki urlop do Turcji. Kiedy po tygodniu Dorota przyjeżdża na lotnisko, aby odebrać męża, czeka ją niemiła niespodzianka. Koledzy wrócili z zagranicznych wojaży, ale bez Leszka. Żona zaczyna się martwić, zwłaszcza że koledzy nie chcą jej udzielić żadnych informacji na temat zaginionego, a on sam nie odbiera telefonu. W końcu jeden z mężczyzn wyjawia Dorocie, że jej mąż poznał w Turcji atrakcyjną kobietę i postanowił przedłużyć pobyt. Kilka dni później kobieta otrzymuje SMS od męża z wiadomością, że postanowił on opuścić rodzinę dla swojej nowej miłości. Zdruzgotana żona nie może się pogodzić z taką formą rozstania. Kobieta postanawia odnaleźć Leszka w Turcji. Od kolegi Leszka dostaje zdjęcie Angeliki. Jednak wyprawa nie przynosi rezultatu. Dorota nie odnajduje swojego męża. Tymczasem w Turcji znaleziony zostaje portfel z dokumentami Leszka, a kilka dni później na tamtejszej plaży policja odkrywa zwłoki mężczyzny. Dzięki pomocy Doroty policjanci potwierdzają tożsamość zamordowanego. W toku śledztwa wychodzi na jaw, co naprawdę stało się z Leszkiem.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Okił Khamidow reżyseria
Zobacz także
- Dlaczego ja?: Tajemnicza klientka taksówki (809) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 8:55
- Dlaczego ja?: Wygrana i strata (810) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 9:55
- Dlaczego ja?: Prześladowca (1413) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 12:30
- Dlaczego ja?: Wdowa wychowuje pasierba i czuje się jego prawdziwą matką (1349) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 14:35
- Dlaczego ja?: Kłopoty z kontrolerami biletów (811) - serial paradokumentalny - wtorek, 17 czerwca 8:55
- Dlaczego ja?: Pacjent w śpiączce jest zagadką (812) - serial paradokumentalny - wtorek, 17 czerwca 9:55
- Dlaczego ja?: Narodziny owiane tajemnicą (1414) - serial paradokumentalny - wtorek, 17 czerwca 12:30
- Dlaczego ja?: W poszukiwaniu ducha (1350) - serial paradokumentalny - wtorek, 17 czerwca 14:35
- Dlaczego ja?: Trup w mieszkaniu babci (813) - serial paradokumentalny - środa, 18 czerwca 8:55
- Dlaczego ja?: Droga do piekła (814) - serial paradokumentalny - środa, 18 czerwca 9:55