Disco robaczki

Disco robaczki

4.7/10

(Sunshine Barry an the Disco Worms)

FILM ANIMOWANY Niemcy/Dania 2008   b.o.
Reżyseria:Thomas Borch Nielsen
W skrócie:Dżdżownica Bogdan znajduje płytę gramofonową z muzyką disco. Postanawia z grupą robaków wziąć udział w podwórkowym turnieju piosenki.
Muzyczne kino familijne: zapracowana dżdżownica znajduje w rzeczach ojca płytę gramofonową i odkrywa swój talent muzyczny - wprawdzie tylko disco, ale wystarczy, aby odmienić los. Wpada w ucho.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dżdżownica Bogdan zaczyna praktyki w wytwórni kompostu. Z racji swojego wyglądu, braku kończyn i zwoju okołoprzełykowego zamiast mózgu nie cieszy się poważaniem wśród robaków. Pewnego dnia w przedmiotach należących do ojca odnajduje płytę gramofonową z muzyką disco z lat 70. Postanawia przybrać pseudonim "Wirujący Bogdan" i razem z grupą znajomych wziąć udział w podwórkowym turnieju piosenki. Angażuje do zespołu pozbawioną talentu Gochę, grubego Tytusa, rockmana Nerwala i Kadrową Danutę. Razem tworzą "Disco robaczki". W polskiej wersji językowej głosy podłożyli m.in. Marcin Hycnar (Bogdan), Jarosław Boberek (Gnojak), Zbigniew Wodecki (Edward Czerw), Tomasz Karolak (Nerwal) i Anna Mucha (Muszka).

Twórcy (pokaż wszystkich)