Detektyw Murdoch: Zła praktyka (11)

Detektyw Murdoch: Zła praktyka (11)

(Murdoch Mysteries: Bad Medicine)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2008
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:John L'Ecuyer
W skrócie:William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dr. Grouta. Naukowiec pracował w Instytucie, który prowadzi badania nad funkcjonowaniem mózgu. Narzędziem zbrodni była kusza...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 25 listopada
za 8 dni
16:10 Epic Drama (z napisami)
wtorek, 26 listopada
za 9 dni
10:45 Epic Drama (z napisami)

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanego doktora Francisa Grouta (Roger Clown). Naukowiec pracował w Instytucie Greysona, który prowadzi pionierskie badania nad funkcjonowaniem mózgu oraz zajmuje się osobami, które wyróżniają się wyjątkowymi i rzadko spotykanymi zdolnościami. Detektyw odkrywa, że sprawca to zamaskowana i zakapturzona postać. Narzędziem zbrodni zaś była kusza. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Policja musi znaleźć między nimi powiązania. Williamowi pomaga znajoma, spirytystyczne medium Sarah Pensell (Maria del Mar). Kobieta twierdzi, że miała wizje wszystkich popełnionych zbrodni, nie potrafi jednak wskazać mordercy. Ostrzega, że Murdoch będzie następną ofiarą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także