Detektyw Murdoch: To oczywiste, drogi Murdochu (4)

Detektyw Murdoch: To oczywiste, drogi Murdochu (4)

(Murdoch Mysteries: Elementary, My Dear Murdoch)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2008
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McBrearty
W skrócie:Do Kanady przyjeżdża znany brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle i zostaje partnerem Murdocha w śledztwie w sprawie morderstwa. Zostało ono ujawnione podczas seansu spirytystycznego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Do Kanady przyjeżdża brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle (Geraint Wyn Davies), autor powieści o słynnym detektywie Sherlocku Holmesie. Literat zostaje partnerem Murdocha podczas śledztwa. Chodzi o skomplikowaną sprawę morderstwa. Zostało ono ujawnione podczas seansu spirytystycznego, gdzie duchy wywołuje charyzmatyczna medium Sarah Pensell (Maria del Mar). Skupia ona wokół siebie grupę entuzjastów, do której należała również ofiara Ida Winston (Kerry Ann Doherty). Okazuje się jednak, że Ida kwestionowała nadprzyrodzone umiejętności Sary. W tej sytuacji to medium staje się główną podejrzaną, która chciała pozbyć się osoby, która mogła ją zdemaskować jako oszustkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także