Detektyw Murdoch: Szklany sufit (2)

Detektyw Murdoch: Szklany sufit (2)

(Murdoch Mysteries: Glass Ceiling)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2008
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Shawn Thompson
W skrócie:Prawnik Percy Pollack zostaje znaleziony martwy. Wkrótce w podobny sposób zostaje zamordowany sędzia Henry Scott. Obie ofiary przyczyniły się kiedyś do uwięzienia gangstera Waltera Ayotte'a.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Prawnik Percy Pollack, który zaginął przed tygodniem, zostaje znaleziony martwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi William Murdoch. Gdy w podobny sposób zostaje zamordowany sędzia Henry Scott, inspektor Brackenreid ustala, że obie zbrodnie są ze sobą powiązane. Obie ofiary przyczyniły się kiedyś do uwięzienia gangstera Waltera Ayotte'a. Przestępca miał później zginąć w pożarze więzienia, w którym odsiadywał wyrok, ale teraz wszystko wskazuje na to, że to właśnie on mści się na funkcjonariuszach wymiaru sprawiedliwości. Brackenreid podejrzewa, że jest następny na liście mordercy. Murdoch rozpoczyna więc wyścig z czasem. Wkrótce trafia na pewien trop, który całkowicie odmienia bieg śledztwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także