Detektyw Murdoch: Spokojne wody (8)

Detektyw Murdoch: Spokojne wody (8)

(Murdoch Mysteries: Still Waters)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2008
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McBrearty
W skrócie:Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci Richarda Hartleya. Niedawno wstąpił on do znanego klubu wioślarskiego, zastępując Horace'a Briggsa, człowieka skromnego pochodzenia i majątku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci Richarda Hartleya (Christopher Cordell). Bogaty mężczyzna należał do elity Toronto. Niedawno wstąpił do prestiżowego Królewskiego Klubu Wioślarskiego. Zastąpił w drużynie Horace'a Briggsa (Corey Sevier), który jest człowiekiem o skromnym pochodzeniu i majątku, a zarazem jedynym przedstawicielem klasy pracującej w snobistycznym klubie. W tej sytuacji Briggs staje się podejrzany. Okazuje się ponadto, że Hartley był skonfliktowany z trenerem Hamiltonem Kane'em (James Downing). Tymczasem w trakcie badań prowadzonych przez dr Ogden wychodzi na jaw, że śmierć Hartleya nie była wypadkiem. Zmarły przed utonięciem został pobity. Detektyw korzysta w śledztwie z nowych zdobyczy w kryminalistyce: używa wykrywacza kłamstw oraz zleca analizę zawartości płuc zabitego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)