Detektyw Murdoch: Dubler (7)

Detektyw Murdoch: Dubler (7)

(Murdoch Mysteries: Body Double)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2008
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Shawn Thompson
W skrócie:Podczas przedstawienia 'Makbeta' w Toronto na scenę spadają zwłoki. Dr Julia Ogden stwierdza, że to ciało Virgila Smarta, zmarłego rok temu właściciela teatru. Murdoch zarządza ekshumację.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Podczas przedstawienia "Makbet" w Teatrze Wielkim w Toronto na scenę spadają zwłoki. Doktor Julia Ogden identyfikuje je na podstawie uzębienia. Okazuje się, że ciało należy do Virgila Smarta, zmarłego rok temu właściciela teatru. Sęk w tym, że mężczyzna został rzekomo pochowany w swoim rodzinnym grobowcu. Murdoch zarządza przeprowadzenie ekshumacji. W mogile zostają znalezione niezidentyfikowane zwłoki. Dr Ogden wykonuje rekonstrukcję twarzy zmarłego. Tymczasem Murdoch odkrywa w teatrze tajne pomieszczenie, które przylega do dawnego biura Smarta. Detektyw sądzi, że ukryty pokój może być kluczem do rozwiązania zagadki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)