Detektyw Murdoch 7: Wybuch ciszy (17)

Detektyw Murdoch 7: Wybuch ciszy (17)

(Murdoch Mysteries 7: Blast of Silence)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2013
Występują:Yannick Bisson, Thomas Craig, Helene Joy, Jonny Harris
Reżyseria:Peter Mitchell
W skrócie:Na czubku słupa telefonicznego został przywiązany do bomby właściciel fabryki. Detektywi udają się na miejsce. Okazuje się, że czuła na dźwięk bomba wybuchnie, gdy wzrośnie hałas.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kanada, początek XX wieku. Popularność zyskują kinoteatry i grane w nich pierwsze filmy dźwiękowe. Podczas jednego z seansów dojdzie do strzelaniny. Detektyw William Murdoch rozpocznie śledztwo w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdzie się obecny na widowni znany wynalazca Thomas Edison. Murdoch zmierzy się także z fenomenem zabójczych pająków, potworem z morskiej piany, zombie i zagadkową śmiercią rowerzysty. Jak zwykle będzie mógł liczyć na pomoc podwładnego George'a Crabtree i ukochanej Julii Ogden.

W tym odcinku

Murdoch i Crabtree dostają niecodzienne wezwanie: na czubku słupa telefonicznego został przywiązany do bomby właściciel fabryki. Detektywi czym prędzej udają się na miejsce, by ustalić okoliczności zdarzenia. Okazuje się, że czuła na dźwięk bomba wybuchnie, gdy wzrośnie hałas. William rozważa, kto mógł być sprawcą tej prowokacji: czy ktoś z konkurencji, czy może osoba, której nie odpowiada rozrost miasta. Detektywi muszą niezwłocznie ustalić tożsamość sprawcy, zanim dojdzie do tragedii. Doktor Ogden pomaga im w sporządzeniu profilu psychologicznego szaleńca. Tymczasem William postanawia samodzielnie rozbroić bombę. Pozostali policjanci muszą zadbać, by okoliczni mieszkańcy zachowali grobową ciszę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)