Detektyw Murdoch 6: Studium z Sherlockiem (4)

Detektyw Murdoch 6: Studium z Sherlockiem (4)

(Murdoch Mysteries: A Study in Sherlock)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2013
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McCutcheon
W skrócie:Konwój przewożący kosztowności przechowywane w banku w Toronto zostaje zaatakowany. Murdoch i Crabtree na miejscu zdarzenia spotykają mężczyznę, który podaje się za Holmesa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Konwój przewożący kosztowności przechowywane w banku w Toronto zostaje zaatakowany. Ginie jedna osoba. Prowadzący śledztwo Murdoch i sierżant Crabtree na miejscu zdarzenia spotykają mężczyznę, który podaje się za Sherlocka Holmesa. Twierdzi on, że wie, kto stoi za napadem. Murdoch zabiera mężczyznę na posterunek. Inspektor Brackenreid uważa rzekomego detektywa za wariata. Doktor Ogden ma zbadać jego poczytalność, lecz Sherlock nagle znika. Wkrótce zostaje zamordowany pracujący w banku ochroniarz, który mógł wiedzieć coś więcej o napadzie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także