Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady (6)

Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady (6)

(Murdoch Mysteries: Murdoch & the Cloud of Doom)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2013
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Yannick Bisson
W skrócie:Burmistrz Toronto otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Zawiera ona nagranie, na którym ktoś truje psa trującym gazem. Nadawca grozi, że rozpyli toksyny na ulicach, jeśli nie otrzyma okupu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Burmistrz Toronto otrzymuje od anonimowego szaleńca tajemniczą przesyłkę. Zawiera ona nagranie, na którym ktoś truje psa trującym gazem. Nadawca grozi, że rozpyli toksyny na ulicach, jeśli nie otrzyma okupu. Wezwany do ratusza Murdoch uważa, że nie należy lekceważyć szaleńca. Sierżant Crabtree szuka odcisków palców na taśmie. Szuka też chłopca, który doręczył przesyłkę do ratusza. Murdoch zasięga rady naukowca specjalizującego się w trujących gazach, ten jednak nigdy nie spotkał się podobną substancją. Detektywowi udaje się jednak odgadnąć, gdzie powstało nagranie. Ma mało czasu, by powstrzymać szantażystę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także