Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii (9)

Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii (9)

(Murdoch Mysteries: Victoria Cross)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2013
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
W skrócie:Podczas napadu na lombard zostaje popełnione morderstwo. Świadkiem zbrodni jest kobieta. Napastnik dźga ją nożem w plecy. Murdoch i Crabtree przybywają na miejsce i rozpoczynają śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Podczas napadu na lombard zostaje popełnione morderstwo. Świadkiem zbrodni jest młoda kobieta, którą napastnik dźga nożem w plecy i zostawia umierającą na ulicy. Gdy Murdoch i sierżant Crabtree przybywają na miejsce zdarzenia, okazuje się, że ofiara jeszcze żyje, ale nie może się ruszać. Paraliż nie jest jednak wynikiem fizycznego urazu, lecz przeżytego stresu. Tymczasem śledczy badający sprawę odkrywają kilka interesujących faktów.

Występują (pokaż wszystkich)