Detektyw Murdoch 6: Duch z gmachu parlamentu (7)

Detektyw Murdoch 6: Duch z gmachu parlamentu (7)

(Murdoch Mysteries: The Ghost of Queen's Park)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2013
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Harvey Crossland
W skrócie:Kanadyjski polityk zostaje zamordowany w budynku parlamentu Ontario. Strażnik Howard Briggs, który pełnił nocną wartę, jest przekonany, że zabił go duch. Detektyw Murdoch odrzuca tę teorię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Schyłek epoki wiktoriańskiej. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji, niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Kanadyjski polityk zostaje zamordowany w budynku parlamentu Ontario. Strażnik Howard Briggs, który pełnił nocną wartę, jest przekonany, że zabił go duch. Znany z racjonalnego podejścia detektyw Murdoch odrzuca tę teorię. Próbuje poznać jak najwięcej faktów. Tymczasem sierżant Crabtree jest zafascynowany plotkami, jakoby Queens Park był nawiedzony. Chce odnaleźć ducha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także