Detektyw Murdoch 5: Klątwa mumii (3)

Detektyw Murdoch 5: Klątwa mumii (3)

(Murdoch Mysteries 5: Evil Eye of Egypt)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2012
Występują:Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy
Reżyseria:Don McCutcheon
W skrócie:Najważniejszym eksponatem wystawy w Toronto jest sarkofag egipskiej księżniczki. Podczas podnoszenia wieka jeden z naukowców zostaje ukąszony przez kobrę. Murdoch szuka wyjaśnienia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Postępowy detektyw William Murdoch (Yannick Bisson) mieszka w Toronto w XIX wieku. Jest entuzjastą najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które próbuje wykorzystywać w swojej pracy. Po ślubie przyjaciółki Julii Ogden (Helene Joy) Murdoch ze złamanym sercem wyrusza nad rzekę Klondike, gdzie trwa gorączka złota. Szybko porzuca jednak myśl o rozpoczęciu nowego życia. Czekają go kolejne zagadki kryminalne. Tym razem w ich rozwiązywaniu będzie mu pomagać młoda protegowana doktor Ogden, Emily Grace (Georgina Reilly).

W tym odcinku

Konstabl George Crabtree wydaje powieść przygodową pt. "Klątwa faraonów". Zbiega się to w czasie z otwarciem w Toronto wystawy, której najważniejszym eksponatem jest odnaleziony niedawno sarkofag egipskiej księżniczki. Podczas podnoszenia wieka na oczach publiczności jeden z naukowców zostaje ukąszony przez kobrę. Organizator wystawy jest przekonany, że na wszystkich związanych z egipską ekspedycją ciąży pradawna klątwa. Murdoch szuka jednak racjonalnego wyjaśnienia zagadki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)