Detektyw Murdoch 3: Efekt Tesli (13)

Detektyw Murdoch 3: Efekt Tesli (13)

(Murdoch Mysteries 3: The Tesla Effect)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2010
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McCutcheon
W skrócie:Ktoś wykorzystuje skradzione badania wynalazcy Nikola Tesli do stworzenia nowoczesnej broni masowego rażenia. Detektyw Murdoch podejrzewa mordercę, który w tym czasie przebywał w więzieniu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu toczy się w Toronto pod koniec XIX wieku. Jego bohaterem jest młody detektyw William Murdoch (Yannick Bisson), człowiek o żelaznych zasadach, chętnie korzystający z najnowszych zdobyczy techniki. Jego najgroźniejszą bronią jest nieprzeciętny intelekt. Przyzwyczajeni do tradycyjnych metod policjanci niechętnie patrzą na poczynania Murdocha, lecz wyniki przemawiają na jego korzyść. Może także liczyć na poparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig) oraz doktor Julii Ogden (Helene Joy) - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji.

W tym odcinku

W finałowym odcinku trzeciej serii detektyw Murdoch (Yannick Bisson) prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci Morrisa Garbuta (Christopher Santon), którego ciało sprawia wrażenie, jakby zostało ugotowane od środka. Niepokojące zjawisko wyjaśnia ekscentryczny wynalazca Nikola Tesla (Dmitrij Chepowecki), który powiadamia Murdocha, że skradziono mu wyniki badań, które mogą posłużyć do stworzenia nowego typu broni masowego rażenia. O udział w całej sprawie detektyw podejrzewa Jamesa Pendricka, który obecnie znajduje się w więzieniu.Kolejne wydarzenia pokazują jednak, że większość zbrodni dokonanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest dziełem jednej osoby. Tymczasem doktor Julia Ogden (Hélene Joy) dostaje propozycję pracy w Buffalo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także