Detektyw Murdoch 2: Zapytajmy pokojówkę (11)

Detektyw Murdoch 2: Zapytajmy pokojówkę (11)

(Murdoch Mysteries: Let Us Ask the Maiden)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonathan Walker
Reżyseria:Harvey Crossland
W skrócie:Młody Nathan umiera podczas modlitw w synagodze. Rabin uważa, że powodem śmierci była obsesja na punkcie kabalistycznej księgi Zohar. Murdoch otrzymuje anonimowe doniesienie o morderstwie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Młody mężczyzna Nathan Siebold (Derek Moran) umiera podczas odmawiania modlitw w synagodze. Rabin jest przekonany, że młodzieńca zabiła obsesja na punkcie kabalistycznej księgi Zohar. Tymczasem Murdoch dostaje anonimowe doniesienie o popełnieniu morderstwa. Wyniki sekcji zwłok potwierdzają anonim - zmarły został otruty arszenikiem. Detektyw ma trudności z prowadzeniem dochodzenia. Żydzi stanowią zamkniętą społeczność w Toronto i obcym trudno jest zdobyć zaufanie jej członków. Wkrótce okazuje się, że do zbrodni przyczyniły się wielkie interesy i konflikty socjalne. Jednak kluczową rolę odegrała nieszczęśliwa miłość kochanków, którzy zostali siłą rozdzieleni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)