Detektyw Murdoch 2: Wszystko, co możliwe... (13-ost.)

Detektyw Murdoch 2: Wszystko, co możliwe... (13-ost.)

(Murdoch Mysteries: Anything You Can Do)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Dylan Neal
Reżyseria:Kelly Makin
W skrócie:Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci geologa i kolekcjonera motyli, pana Breena. Detektyw sądzi, że doszło do wypadku. Innego zdania jest jednak sierżant kanadyjskiej policji konnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu toczy się w Toronto pod koniec XIX wieku. Jego bohaterem jest młody detektyw William Murdoch (Yannick Bisson), człowiek o żelaznych zasadach, chętnie korzystający z najnowszych zdobyczy techniki. Jego najgroźniejszą bronią jest nieprzeciętny intelekt. Przyzwyczajeni do tradycyjnych metod policjanci niechętnie patrzą na poczynania Murdocha, lecz wyniki przemawiają na jego korzyść. Może także liczyć na poparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig) oraz doktor Julii Ogden (Helene Joy) - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji.

W tym odcinku

Umiera geolog i zbieracz motyli, pan Breen. Jego śmierć wygląda na wypadek. Mężczyzna wypadł przez okno, gdy próbował złapać rzadki okaz owada. Tymczasem na miejsce tragedii przybywa z Kolumbii Brytyjskiej sierżant kanadyjskiej policji konnej, Jasper Linney (Dylan Neal). Policjant twierdzi, że doszło do zbrodni. Murdoch nie jest zadowolony z tego, że musi współpracować z zarozumiałym funkcjonariuszem, ale przekonuje się, że wiele ich łączy. Wkrótce okazuje się, że nieznajomy miał rację. W trakcie śledztwa detektyw odkrywa poważną aferę związaną z handlem gruntami w Kolumbii Brytyjskiej. W skomplikowaną i niebezpieczną sprawę zamieszani są: potężna spółka górnicza, płatny zabójca "Wypadkowy Al" (Michael Kash) oraz ojciec Williama, Harry. Ostatni odcinek drugiego sezonu o przygodach detektywa Williama Murdocha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)