Detektyw Murdoch 2: Wilkołaki (12)

Detektyw Murdoch 2: Wilkołaki (12)

(Murdoch Mysteries: Werewolves)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Nathaniel Arcand
Reżyseria:Kelly Makin
W skrócie:Mieszkańców Toronto paraliżuje plotka o wilkołaku. Pierwszą ofiarą bestii jest bankier i jego dwa psy. Są kolejne ofiary. Podczas śledztwa Murdoch dowiaduje się, że wszyscy zabici się znali.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Mieszkańców Toronto paraliżuje plotka o grasującym wilkołaku. Pierwszą ofiarą bestii padł bankier i jego dwa psy, którzy zostali zagryzieni na śmierć podczas pełni księżyca. Wkrótce dochodzi do kolejnych tragedii. Podczas śledztwa Murdoch dowiaduje się, że wszyscy zabici znali się nawzajem. Brali też ostatnio udział w wyprawie myśliwskiej. Władze zwracają się o pomoc do Jimmy'ego McLeoda (Nathaniel Arcand), indiańskiego tropiciela. Chłopak chciałby pracować w policji, ale nie może zrealizować tego marzenia z powodu rasistowskich uprzedzeń. Tymczasem przyjaciółka Williama, Enid, podejrzewa, że jego uczucia do Julii ciągle są żywe, dlatego stawia mu ultimatum. Detektyw albo zaangażuje się w poważny związek z nią, albo ich znajomość jest skończona.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)