Detektyw Murdoch 2: Odcienie szarości (6)

Detektyw Murdoch 2: Odcienie szarości (6)

(Murdoch Mysteries: Shades of Grey)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McBrearty
W skrócie:Umiera młoda Lillie Dunn. Tegoż dnia została zwolniona z pracy. Dr Ogden orzeka, że przyczyną zgonu był krwotok po zabiegu nielegalnej aborcji. Trop wiedzie do doktora Isaaka Tasha.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Umiera młoda Lillie Dunn (Alex Paxton). Okazuje się, że w dniu swojej śmierci dziewczyna została zwolniona z pracy. Dr Ogden na podstawie sekcji zwłok orzeka, że przyczyną zgonu był prawdopodobnie krwotok po zabiegu nielegalnej aborcji. Trop wiedzie do doktora Isaaka Tasha (Steven McCarthy). Mężczyzna miał w przeszłości romans z Julią Ogden. Dowiedziawszy się o tym, Murdoch coraz bardziej zaangażowany w związek z lekarką, staje się zazdrosny. Obawia się także, czy Julia badając tę sprawę, będzie potrafiła zachować bezstronność. Wkrótce cała prawda wychodzi na jaw. Wtedy William jest zmuszony zmienić zarówno założenia śledztwa, jak i swój stosunek do lekarki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także