Destrukcja

6.9/10 7.0/10

(Demolition)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2015   od 16 lat
Występują:Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper, Judah Lewis
Reżyseria:Jean-Marc Vallée
W skrócie:Davis próbuje się pozbierać po śmierci żony. Pewnego dnia daje upust swoim emocjom, wysyłając skargę na niedziałający automat ze słodyczami. Rozpoczyna tym samym korespondencję z Karen.
Jake Gyllenhaal jako oddany pracy bankier, który nie potrafi wyrazić swego bólu po stracie żony w wypadku drogowym. Dopiero dekonstrukcja całego życia pozwoli mu odnaleźć w sobie ludzkie cechy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Davis (Jake Gyllenhaal) jest odnoszącym sukcesy bankierem inwestycyjnym. Mężczyzna próbuje się pozbierać po śmierci ukochanej żony, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym. Powrót do normalnego życia nie jest jednakl łatwy. Pewnego dnia Davis daje upust swoim emocjom, wysyłając skargę na niedziałający automat ze słodyczami do jego producenta. Rozpoczyna tym samym korespondencję z pracownicą firmy - Karen (Naomi Watts). Z czasem ich znajomość staje się coraz bardziej osobista. Reżyserem tej słodko-gorzkiej opowieść o godzeniu się ze stratą, egzystencjalnym kryzysie, dojrzewaniu oraz odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem jest Kanadyjczyk Jean-Marca Vallée ("Witaj w klubie", "Dzika droga", serial HBO "Wielkie kłamstewka"). Produkcja pełna jest metafor i efektownych kadrów. Przykuwa też uwagę realizacyjną brawurą, umiejętnym balansowaniem na granicy dramatu i komedii oraz fabularną wyrazistością. Ciekawe kreacje aktorskie tworzą zdobywcy nominacji do Oscara, Jake Gyllenhaal ("Tajemnica Brokeback Mountain", "Zwierzęta nocy") i Naomi Watts ("21 gramów", "Birdman"). Towarzyszą im m.in. Chris Cooper ("Adaptacja", "Zaklinacz koni") oraz Judah Lewis (serial "Uśpieni").

Występują (pokaż wszystkich)