x

Des (1)

serial kryminalny Wielka Brytania 2020   dla dorosłych
Występują:David Tennant, Daniel Mays, Jason Watkins, Ron Cook
W skrócie:Rok 1983. Policja w Hornsey dokonuje makabrycznego odkrycia. Okazuje się, że w dzielnicy od lat działa seryjny morderca. Do zbrodni przyznaje się urzędnik państwowy Dennis Nilsen (David Tennant).

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

9 lutego 1983 rok. Inspektor Peter Jay (Daniel Mays) przyjeżdża na Cranley Gardens, by sprawdzić zgłoszenie. Okazuje się, że w przydomowych rurach znaleziono ludzkie szczątki. Trop bardzo szybko naprowadza detektywa na jednego z mieszkańców budynku, Dennisa Nilsena (David Tennant). Podejrzany nie tylko od razu przyznaje się do winy, ale ze spokojem stwierdza, że łącznie zabił około piętnastu osób. Rozpoczyna się śledztwo. Policja jest zdeterminowana, by ustalić tożsamość wszystkich ofiar, jednak ich przełożeni naciskają na jak najszybsze zamknięcie dochodzenia, obawiając się zbyt wysokich kosztów. Tymczasem pisarz Brian Masters (Jason Watkins) nawiązuje kontakt z czekającym na proces mordercą. Zamierza napisać o nim książkę. Choć stara się zachować obiektywizm, kolejne spotkania z przestępcą i wysłuchiwanie jego opowieści bardzo nim wstrząsają. Miniserial na podstawie prawdziwej historii.

W tym odcinku

Rok 1983. Policja w Hornsey dokonuje makabrycznego odkrycia. Okazuje się, że w dzielnicy od lat działa seryjny morderca. Do licznych zbrodni przyznaje się urzędnik państwowy Dennis Nilsen (David Tennant), znany jako Des.

Występują (pokaż wszystkich)