DeFacto 8 (7/15)

DeFacto 8 (7/15)

program popularnonaukowy Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Twórcy odcinka opowiedzą, jak to możliwe, że szybowce potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa oraz dlaczego w czasie operacji mózgu niektórzy pacjenci muszą pozostać przytomni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jan Pirowski będzie okrywał przed widzami tajemnice otaczającego świata. Dziennikarz przedstawi najciekawsze informacje z kraju i ze świata i pokaże to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. W programie nie zabraknie informacji dotyczących medycyny, społeczeństwa czy lifestylu. Widzowie poznają m.in. tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, dowiedzą się, czemu pocałunki są tak przyjemne. Przyjrzą się także mózgom geniuszy oraz jednemu z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta.

Twórcy odcinka opowiedzą, jak to możliwe, że szybowce potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa oraz dlaczego w czasie operacji mózgu niektórzy pacjenci muszą pozostać przytomni. Widzowie dowiedzą się także, czym jest tajemnicze srebrne tsunami i jak walczą współcześni rycerze.

Zobacz także