Dawni wojownicy operacji specjalnych: Varangian Guard - przyboczna straż cesarska (6)

Dawni wojownicy operacji specjalnych: Varangian Guard - przyboczna straż cesarska (6)

(Ancient Black Ops)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2014   od 16 lat
W skrócie:Elitarną jednostkę, która chroniła bizantyjskiego cesarza, na początku tworzyli najemnicy warescy przybyli do Bizancjum, idąc przez Ruś. Z czasem dołączyli do niej żołnierze z innych grup etnicznych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial opowiada o pierwszych historycznych zamachowcach. Niezależnie, czy mowa o starożytnej Grecji, czy mroźnej Północy - każdy władca potrzebował wojowników, którzy wykonywaliby dla niego zadania specjalne. Ci żołnierze byli perfekcyjnie wyszkoleni, posiadali cały zestaw niezbędnych umiejętności oraz broń. Potrafili bezbłędnie wytopić i pokonać nieprzyjaciół swojego przywódcy. W każdym odcinku przedstawiona zostanie inne zadanie, które podejmowały te dawne jednostki specjalne - zarówno za czasów wikingów, jak i we wcześniejszych latach. Producenci chcą pokazać, jak wyglądał wybór celu, szkolenie wojowników oraz co sprawiało, że budzili oni postrach.

W tym odcinku

Elitarna jednostka, która chroniła bizantyjskiego cesarza. Na początku należeli do niej najemnicy warescy przybyli do Bizancjum, idąc przez Ruś. Jednak z czasem dołączyli do niej żołnierze z innych grup etnicznych. Nazwa jednak się nie zmieniła.