Damon i Pytiasz

4.3/10 5.0/10

(Il Tiranno di Siracusa)

FILM PRZYGODOWY Włochy/USA 1962
Występują:Guy Williams, Don Burnett, Liana Orfei, Ilaria Occhini
Reżyseria:Curtis Bernhardt
W skrócie:Ateńczyk Pytiasz zostaje skazany na śmierć przez tyrana Syrakuz. Władca pozwala mu odwiedzić chorą żonę, ale ma wrócić. Damon, przyjaciel Pytiasza, zostaje, by zagwarantować jego powrót.
Klasyczna opowieść z gatunku płaszcza i sandałów: kiedy skazany na śmierć przez tyrana z Syrakuzy Ateńczyk wyrusza w drogę, by pożegnać się z żoną, jego przyjaciel - antyczny heros - zgłasza się na zakładnika. Dla miłośników przygód.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pytiasz (Don Burnett), liberalny Ateńczyk, który twierdzi, że wszyscy ludzie są braćmi, zostaje skazany na śmierć przez Dionysusa (Arnoldo Foa), tyrana Syracuse. Władca uznaje bowiem jego sława za niebezpieczną teorię. Dionysus pozwala jednak Pytiaszowi wrócić do Aten, żeby odwiedził swoją niedomagającą żonę, a po powrocie mężczyzna ma stanąć przed sądem. Damon (Guy Williams), przyjaciel Pytiasza, zgłasza się na zakładnika, żeby zagwarantować powrót Pytiasza. Dionizos przypuszcza, że Pytiasz skorzysta z okazji, by obalić oskarżenie. Mężczyzna jednak dotrzymuje danego słowa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)