Czynnik PSI (28/88)

Czynnik PSI

odc. 28/88

(PSI Factor: Chronicles of the Paranormal: Devolution)

serial SF USA/Kanada 1996-2000   od 12 lat
Występują:Nancy Anne Sakovich, Barclay Hope, Colin Fox, Dan Aykroyd
Reżyseria:Clay Borris
W skrócie:Grey od 27 lat przebywa w więzieniu za zabicie policjanta i udział w napadzie na bank. Opiekuje się nią pielęgniarka Lucy. Pewnej nocy żegna się ona z Grey. W celi dochodzi do wybuchu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

PSI to grecka litera symbolizująca niewiadomą. Serial stanowi zbiór historii, nigdy wcześniej niepublikowanych raportów i badań naukowych, dla których próbowano znaleźć logiczne wytłumaczenie. Poszczególne odcinki przedstawiają wzruszające ludzkie przeżycia, uzupełnione efektami specjalnymi. Historie wykorzystane na potrzeby programu pochodzą z archiwów Biura Badań Naukowych (Office of Scientific Investigation and Research), jednego z pierwszych tego typu prywatnych organizacji zajmujących się profesjonalnymi badaniami nad zjawiskami paranormalnymi. Gdy sprawy nie znajdują logicznego wytłumaczenia, udokumentowanego faktami, wtedy poszukuje się argumentacji o podłożu paranormalnym.

W tym odcinku

60-letnia Grey Callwood od 27 lat jest w więzieniu. Została skazana za zabicie policjanta i udział w napadzie na bank. Kobieta straciła wtedy dom, rodzinę, przyjaciół i 10-letnią wówczas córeczkę. Po latach spędzonych za kratkami Grey ciężko zachorowała. W stanie śpiączki trafia do szpitala. Córka nie chce jednak jej odwiedzić. Jedyną osobą, która okazuje chorej zainteresowanie, jest pielęgniarka Lucy. Lucy nie jest lubiana przez resztę personelu ze względu na swój ekscentryczny wygląd i sposób bycia. Pewnej nocy pielęgniarka żegna się ze swoją pacjentką i pilnującym ją strażnikiem i opuszcza szpital. Po chwili dochodzi do wybuchu w pokoju Gray. Przerażony strażnik stwierdza, że kobieta zniknęła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)