Czy wiesz, że... (4)

Czy wiesz, że... (4)

program rozrywkowy Polska 2019   b.o.
W skrócie:Hela i Szymon zajmują się tematem wody. Sprawdzają, jak ważna jest ona dla człowieka i jak skutecznie ją oszczędzać. Dzieci dowiedzą się też, jak zmiany klimatu wpływają na zachowanie się lodowców.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Hela i Szymon powracają w drugim sezonie z kolejnymi ciekawostkami ze świata zwierząt. W trakcie podróży po RPA młodzi podróżnicy zobaczą m.in. gepardy, lwy i likaony. Przyjrzą się z bliska majestatycznym słoniom i niezwykle wysokim żyrafom. Poznają zwyczaje surykatek i dowiedzą się czy zebry są białe w czarne paski czy czarne w białe paski.

Hela i Szymon zajmują się tematem wody. Sprawdzają, jak ważna jest ona dla człowieka i jak skutecznie ją oszczędzać. Dzieci dowiedzą się, jak zmiany klimatu wpływają na zachowanie się lodowców oraz dlaczego za około 25 lat na Ziemi może zabraknąć wody pitnej. Gdyby wyobrazić sobie, że nasza planeta jest wielkości piłki do koszykówki, wtedy cała woda, słodka i słona, miałaby objętość piłeczki ping-pongowej, a jej część zdatna do picia zmieściłaby się w ziarenku kukurydzy.

Zobacz także