Czy wiesz, że... (3/4)

Czy wiesz, że... (3/4)

program rozrywkowy Polska 2019   b.o.
W skrócie:Co roku na świecie wytwarza się ponad 160 milionów ton jednorazowych opakowań. Najwyższy czas na ekorewolucję. Hela i Szymon prezentują pomysły, dzięki którym można zapobiec produkcji śmieci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Hela i Szymon powracają w drugim sezonie z kolejnymi ciekawostkami ze świata zwierząt. W trakcie podróży po RPA młodzi podróżnicy zobaczą m.in. gepardy, lwy i likaony. Przyjrzą się z bliska majestatycznym słoniom i niezwykle wysokim żyrafom. Poznają zwyczaje surykatek i dowiedzą się czy zebry są białe w czarne paski czy czarne w białe paski.

Co roku na świecie wytwarza się ponad 160 milionów ton jednorazowych opakowań, czyli tyle ile waży 16 tysięcy wież Eiffla. Jeżeli dalej tak będzie, nasza planeta utonie w śmieciach. Najwyższy czas na ekorewolucję. Hela i Szymon prezentują pomysły, dzięki którym możemy temu zapobiec. Prowadzący pokażą m.in. jadalne sztućce, samochód, który na jednym litrze paliwa może przejechać 300 kilometrów oraz dom wytwarzający więcej energii niż jest w stanie zużyć.

Zobacz także