Czy Lucyna to dziewczyna?

Czy Lucyna to dziewczyna?

7.5/10 6.9/10
KOMEDIA OBYCZAJOWA Polska 1934   od 7 lat
Występują:Jadwiga Smosarska, Eugeniusz Bodo, Mieczysława Ćwiklińska, Władysław Grabowski
Reżyseria:Juliusz Gardan
W skrócie:Lucyna, córka przedsiębiorcy, wraca po studiach z zagranicy. Ojciec nie pozwala jej pracować. Lucyna podejmuje pracę w męskim przebraniu.
Zdolna pani inżynier, chcąc znaleźć pracę w swoim zawodzie, musi przywdziać męski strój. Plus pikantne dwuznaczności między Smosarską i Bodo. Warto.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lucyna (Jadwiga Smosarska), córka bogatego przedsiębiorcy wraca po studiach z zagranicy. Mimo zdobytego dyplomu inżyniera dziewczyna nie otrzymuje pozwolenia ojca na podjęcie pracy w jego fabryce. Nie godząc się z tą decyzją, Lucyna postanawia udawać mężczyznę. W męskim przebraniu, jako Julian Kwiatkowski, obejmuje posadę technika i pomocnika inżyniera Stefana Żarnowskiego (Eugeniusz Bodo). Wkrótce dziewczyna ulega urokowi Stefana, który zaczyna lubić nowego pracownika. Podczas kawalerskich eskapad Żarnowskiego Lucyna próbuje zniechęcić go do narzeczonej, Tuni (Kazimiera Skalska). Po jednej ze wspólnych wypraw do nocnego lokalu, Lucyna zgłasza się do współpracownika we własnej osobie, podając się za siostrę Juliana, który zaniemógł i nie może przyjść do pracy. Stefan jest zauroczony młodą panną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)