Czterej pancerni i pies: 'Rudy', miód i krzyże/Most

Czterej pancerni i pies

sezon 1 : 'Rudy', miód i krzyże/Most

7.6/10
serial wojenny Polska 1966   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Marusia zostaje zraniona przez snajpera. Janek zabija go, a Wichura zabiera dziewczynę do szpitala. Wkrótce młody czołgista z kolegami nadają czołgowi nazwę 'Rudy'.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 17 października
pojutrze
10:10 Polsat Film (z napisami)
poniedziałek, 21 października
za 6 dni
8:40 Polsat Film (z napisami)

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Marusia zostaje zraniona przez snajpera. Janek zabija go, a Wichura zabiera dziewczynę do szpitala. Wkrótce młody czołgista razem z kolegami nadaje nazwę czołgowi - "Rudy". Przychodzi rozkaz ataku na folwark zajęty przez Niemców. Załoga Olgierda, wraz z oddziałem piechoty, wykonuje zadanie. Jednak niedaleko pola walki pozostał niemiecki transporter. Gdy Janek i Grigorij przeszukują go, zostają zaatakowani przez Niemców, ale pokonują ich. Cała załoga zostaje odznaczona Krzyżami Walecznych. Wkrótce załoga "Rudego" dociera pod Warszawę. W dalszą drogę zabiera się także Lidka, która chce sprawdzić, czy stoi jeszcze jej dom. Dochodzi tam do walki z niemieckimi żołnierzami. Podczas dalszej drogi Rudy próbuje przeprawić się przez most na Wiśle, ale zostaje trafiony pociskiem przeciwpancernym. Oprócz lekko rannego Olgierda cała załoga trafia do szpitala.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także