Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (7)
(Tank Tech: Evolution of a War Machine: Battles of Titans)
serial dokumentalny Francja 2021
| W skrócie: | By zyskać przewagę, niemiecki sztab generalny zaplanował operację Cytadela. Zmobilizował na wschodnim froncie prawie 50% sił pancernych Rzeszy. Do konfrontacji doszło pod Kurskiem. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| poniedziałek, 22 czerwca za 9 dni |
14:00 | Fokus TV |
Opis
Czołgi to najważniejsza broń XX wieku, która zrewolucjonizowała wojnę lądową. W serialu przedstawiono najbardziej imponujące machiny wojenne.
W tym odcinku
Aby uzyskać przewagę niemiecki sztab generalny, zaplanował operację Cytadela. Do jej realizacji zmobilizował na wschodnim froncie prawie 50% sił pancernych Rzeszy z nowymi maszynami Panzer V Panther. Na polu bitwy pod Kurskiem doszło do starcia nie mniej niż 6000 radzieckich i niemieckich czołgów. Była to największa tego typu bitwa II wojny światowej.
Zobacz także
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (1) - serial dokumentalny - środa, 17 czerwca 14:00 i 1 późniejsza emisja
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (2) - serial dokumentalny - środa, 17 czerwca 15:00 i 1 późniejsza emisja
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (3) - serial dokumentalny - czwartek, 18 czerwca 14:00 i 1 późniejsza emisja
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (4) - serial dokumentalny - czwartek, 18 czerwca 15:00 i 1 późniejsza emisja
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (5) - serial dokumentalny - piątek, 19 czerwca 14:00
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (6) - serial dokumentalny - piątek, 19 czerwca 15:00
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (8) - serial dokumentalny - poniedziałek, 22 czerwca 15:00
- Czołgi: Ewolucja machiny wojennej (9) - serial dokumentalny - wtorek, 23 czerwca 14:00
