Człowiek z Zachodu

Człowiek z Zachodu

7.2/10

(The Man of the West)

WESTERN USA 1958   od 12 lat
Występują:Gary Cooper, Julie London, Lee J. Cobb, Arthur O'Connell
Reżyseria:Anthony Mann
W skrócie:Arizona, rok 1874. Na pociąg napada banda wuja Linka, byłego rewolwerowca, który musi udawać, że chce wrócić do dawnego fachu...
Klasyk gatunku z Gary Cooperem jako byłym bandytą, który przyłącza się do dawnych kamratów, aby ocalić swoje miasto. Dla miłośników gatunku - obowiązkowe.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Arizona, rok 1874. Link Jones (Gary Cooper), były rewolwerowiec, obecnie uczciwy mieszkaniec niewielkiej osady na Dzikim Zachodzie, udaje się pociągiem do Fort Worth. Ma sprowadzić stamtąd nauczycielkę. Na ten cel ma przy sobie dużą sumę pieniędzy. Podczas jednego z postojów pociąg zostaje zaatakowany przez uzbrojoną bandę. Rabusie okradają pasażerów. W zamieszaniu pociąg odjeżdża, zostawiając na torach Jonesa, karcianego szulera Sama Beasleya (Arthur O'Connell) i piosenkarkę z saloonu Billie Ellis (Julie London). Po kilku godzinach marszu docierają oni do starej chaty, jak się okazuje siedziby bandy, która wcześniej ich okradła. Przywódcą przestępców jest podstarzały Dock Tobin (Lee J. Cobb), wuj Linka. By ocalić siebie i swoich towarzyszy, Jones musi udawać, że pragnie znowu być jednym z przestępców.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)