Człowiek kontra żywioł: Piekielny pożar w Portugalii (2)

(Witness to Disaster: Portugal Hellfire)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Tragiczne losy mieszkańców Portugalii, którzy musieli zmierzyć się z ogromnymi pożarami lasów. Kiedy strażacy myśleli, że zdołali opanować płomienie, ich wysiłki zniweczyła burza z silnym wiatrem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przytoczone zostaną relacje świadków katastrof w różnych zakątkach globu. Twórcy omówią ich przyczyny, przebieg i działania mające na celu zniwelowanie skutków kataklizmów. Będzie można poznać szczegóły dramatycznych wydarzeń w chilijskiej kopalni miedzi, pożarów w Portugalii, lawiny błotnej w Kalifornii, serii tornad w USA czy trzęsienia ziemi w Neapolu.

W tym odcinku

Tragiczne losy mieszkańców Portugalii, którzy musieli zmierzyć się z ogromnymi pożarami lasów. Kiedy strażacy myśleli, że zdołali opanować płomienie, ich wysiłki zniweczyła burza. Silny wiatr sprawił, że ogień przeniósł się na kolejne obszary. Uciekinierzy z zagrożonych rejonów znaleźli się w pułapce. Niestety, zginęło ponad sześćdziesiąt osób, a około dwustu odniosło obrażenia. Zaprezentowany zostanie przebieg tamtych wydarzeń, a także wysiłki podjęte, aby ocalić ludzi.