Człowiek: historia ewolucji (3)

Człowiek: historia ewolucji (3)

(Human: Last Humans Standing)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2025   od 12 lat
W skrócie:W odcinku omawiane są nowe odkrycia, które rzucają światło na przyczyny wymarcia neandertalczyków. Udział w tym mieli Homo sapiens, którzy w efekcie pozostali jedynym gatunkiem ludzkim na Ziemi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Homo sapiens pojawili się w Afryce około 300 tysięcy lat temu i szybko stali się gatunkiem dominującym na Ziemi. Z czasem nie tylko podporządkowali sobie różne zwierzęta, ale przede wszystkim wyparli inne gatunki ludzkie. Serial odpowie na pytanie, jak przebiegał ten proces. Najświeższe odkrycia naukowe rzucają nowe światło na początki i ekspansję człowieka rozumnego na świecie.

W tym odcinku

W odcinku omawiane są nowe odkrycia, które rzucają światło na przyczyny wymarcia neandertalczyków. Jak się okazuje, udział w tym mieli ich najbliżsi krewni - Homo sapiens, którzy w efekcie pozostali jedynym gatunkiem ludzkim na Ziemi.