Czerwony kapitan

Czerwony kapitan

5.4/10

(Rudý kapitán)

FILM KRYMINALNY Słowacja/Czechy/Polska 2016   od 16 lat
Występują:Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg, Martin Finger
Reżyseria:Michal Kollar
W skrócie:Rok 1992. Detektyw Krauz ma ustalić tożsamość człowieka, którego szczątki odkryto podczas przenoszenia grobów. Tropy wiodą do Czerwonego Kapitana - specjalisty od przesłuchań w czasach komunizmu.
Maciej Stuhr na gościnnych występach w Bratysławie,jako uczciwy glina, który w przeddzień podziału Czechosłowacji na dwie republiki wpada na trop komunistycznej zbrodni. Niespełniona obietnica.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

1992 rok. Na cmentarzu w Bratysławie trwa proces przenoszenia grobów. Uwagę grabarzy zwracają szczątki nieboszczyka mającego w głowie gwóźdź. Informują o tym policję. Sprawę otrzymuje ambitny detektyw Richard Krauz (Maciej Stuhr). Śledczemu trudno ustalić tożsamość zmarłego. Wszystkie ślady prowadzą go do Czerwonego Kapitana (Oldřich Kaiser), który w czasach komunistycznej władzy był specjalistą od przesłuchań. Krauze zaczyna rozumieć, że kontynuowanie śledztwa może wiązać się z ryzykiem, zwłaszcza gdy na jaw wychodzi coraz więcej faktów dotyczących przekrętów na najwyższych szczeblach władzy, a także wśród hierarchów kościoła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)