x
Czas honoru 6: Przysięga i rozkaz (78)

Czas honoru 6: Przysięga i rozkaz (78)

serial wojenny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Gorczyca
Reżyseria:Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz
W skrócie:Michał nie umie pogodzić się ze śmiercią Celiny. Maria namawia syna, by z bratem wyjechał na Zachód. Jeden z jej pacjentów może im pomóc w ucieczce. Krupski rozpoczyna serię aresztowań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Michał nie umie pogodzić się ze śmiercią Celiny. Maria namawia syna, by z bratem wyjechał na Zachód. Jeden z jej pacjentów może im pomóc w ucieczce. Janisz jest umierający. Michał odnajduje list, który ma otworzyć w razie jego śmierci. Po niepomyślnym wyroku sądu Władek postanawia siłą odbić Rudą z komunistycznego więzienia. Za namową Bronka sięga po metody, którymi do tej pory gardził. Wkrótce okazuje się, że kilku wpływowym osobom z kręgów władzy także zależy na uwolnieniu byłej łączniczki. Rainer wypuszcza Woźniaka i oferuje mu pomoc w zemście na Karkowskim i Emilii. W dowód wdzięczności domaga się pieniędzy skradzionych Konarskiemu. Tymczasem ubek spotyka się z Bronkiem. Okazuje się, że niedawni wrogowie mają teraz wspólne cele. Michał idzie na cmentarz po plecak. Dopiero teraz odkrywa, że dolary zniknęły. Krupski, podwładny Woźniaka, rozpoczyna serię aresztowań. Do zatrzymań doszło przez zeznania jednej osoby. Po śmierci syna Otto popada w przygnębienie. W końcu decyduje się na desperacki krok. Władek, Michał i Bronek przygotowują zasadzkę na konwój, który transportuje Rudą.

Występują (pokaż wszystkich)