Czas honoru 6: Plecak pełen dolarów (75)

Czas honoru 6: Plecak pełen dolarów (75)

serial wojenny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Gorczyca
Reżyseria:Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz
W skrócie:Władek ma wątpliwości, kogo powinien uwolnić dzięki propozycji Amerykanów. Tymczasem Ruda jest zmuszana w więzieniu do podpisywania kolejnych fałszywych zeznań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Władek ma wątpliwości, kogo powinien uwolnić dzięki propozycji Amerykanów. Konarski zastanawia się, czy z takiej szansy powinna skorzystać Ruda, czy też ktoś ważniejszy dla organizacji niepodległościowych. Tymczasem dawna łączniczka jest zmuszana w więzieniu do podpisywania kolejnych fałszywych zeznań. Natomiast Władek werbuje ochotników gotowych do wzięcia udziału w ataku na tajny ośrodek rządowy. Max obiecuje, że przekaże Rainera w ręce polskiego podziemia, jak tylko odzyska Blachnitzky'ego. Bronek zwierza się Michałowi, że rozważa ujawnienie się. Wkrótce Janisz poznaje Majerskiego. Mężczyźni spotykają się dzięki Michałowi. Majerski przedstawia się Janiszowi jako szef łączności organizacji niepodległościowych. Mężczyzna nie jest zachwycony planem prezesa. Maria obserwuje dziwne zachowanie Ottona. Kobieta niepokoi się o niego, ale nie zdaje sobie sprawy z sytuacji mężczyzny. Lena rozważyła ultimatum Woźniaka. Kobieta bardzo boi się o życie małego Jasia. Tymczasem Karkowski odwiedza Emilię w szpitalu. Planują wspólną przyszłość. Natomiast Zośka przyłapuje Tolę na kradzieży.

Występują (pokaż wszystkich)

x