Czarna domena: Cyberprzestępczość (3)
Reżyseria: | Matěj Bobřík |
---|---|
W skrócie: | Historie najpoważniejszych ataków hakerskich przeprowadzonych na instytucje publiczne w ostatnich latach. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.
W tym odcinku
Twórcy przybliżają historie najpoważniejszych ataków hakerskich przeprowadzonych na instytucje publiczne w ostatnich latach. Omówione zostaną także ataki, które wpłynęły na infrastrukturę krytyczną, a więc sieci energetyczne i węzły transportowe. O swoim przestępczym działaniu widzom opowie haker. Odcinek poruszy także wątek taksówkarza Krzysztofa Dymowskiego, nazywanego "łowcą pedofili". Mężczyzna z własnej inicjatywy stara się demaskować przestępców seksualnych.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Matěj Bobřík reżyseria
Zobacz także
- Ciemna strona świata: Cyberprzestępczość (4) - serial dokumentalny - noc sob./niedz., 20 na 21 września 0:00