Cuda

6.0/10 6.6/10

(Le meraviglie)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy/Szwajcaria/Włochy 2014   od 12 lat
Występują:Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Sabine Timoteo
Reżyseria:Alice Rohrwacher
W skrócie:12-letnia Gelsomina (Maria Alexandra Lungu) pomaga rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa. Kiedy w miasteczku pojawia się talk-show, szukający 'lokalnych cudów', dziewczynka chce wziąć w nim udział.
Nagrodzona w Cannes gorzka refleksja o współczesnym dzieciństwie - w patriarchalnej rodzinie, z dala od cywilizacji, a przede wszystkim z daleko od telewizji, która potrafi zniszczyć każdą idyllę.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 30 stycznia
za 11 dni
20:20 TVP Kultura
piątek, 1 lutego
za 13 dni
0:45 TVP Kultura

Opis

Rezolutna 12-letnia Gelsomina (Maria Alexandra Lungu) włada domowym królestwem. Jest charyzmatyczna, ma autorytet wśród młodszych sióstr, którymi zajmuje się, pomagając swojej mamie Włoszce. Pochodzącemu z Niemiec zapalczywemu ojcu (Sam Louwyck) zastępuje syna. Doskonale radzi sobie też z pszczołami, z którymi na co dzień pracuje i żyje cała rodzina trudniąca się tradycyjną produkcją miodu. Kiedy w miasteczku pojawia się telewizyjny talk-show, oferujący nagrody pieniężne największym "lokalnym cudom", Gelsomina jest zdeterminowana, by wziąć w nim udział. Jednak ojciec gardzi nowoczesnością: z ich rozpadającego się gospodarstwa uczynił odrębne dziwaczne królestwo, barierę ochronną przed złem zewnętrznego świata. Dziewczynka jest jednak gotowa na wszystko, nawet na wystąpienie przeciwko woli ojca. Grand Prix Festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także