Columbo (1)

Columbo

sezon 13 odc. 1

(Columbo: A Trace of Murder)

serial kryminalny USA 1997   od 12 lat
Występują:Peter Falk, Peter Falk, David Rasche, Shera Danese
Reżyseria:Vincent McEveety
W skrócie:Milioner Clifford Calvert zostaje wplątany w sprawę morderstwa swojego wspólnika. Jednak Columbo sądzi, że to żona podejrzanego ma nieczyste sumienie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Cathleen Calvert (Shera Danese) razem z kochankiem, policjantem z wydziału kryminalnego, Patrickiem Kinsleyem (David Rasche), układa plan pozbycia się swojego męża, bogatego i wpływowego biznesmena, Clifforda Calverta (Barry Corbin). Podstępna kobieta namawia Patricka, by zabił konkurenta i osobistego nieprzyjaciela jej męża, maklera Howarda. Następnie oboje mają zrzucić winę na Clifforda. Liczą na to, że przez czas jego pobytu w więzieniu będą korzystać ze zgromadzonych przez niego pieniędzy. Ich intrygę demaskuje porucznik Columbo.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także

x