Co Ty wiesz o broni? (2/9)

Co Ty wiesz o broni? (2/9)

program rozrywkowy Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Prowadzący odpowiedzą na pytanie, dlaczego kałasznikow stał się ikoną popkultury i czy chroniąc się za drzwiami auta, można uniknąć postrzału. O arsenale polskiej mafii opowie świadek koronny 'Masa'.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 27 listopada
za 8 dni
6:15 TVN Turbo
czwartek, 28 listopada
za 9 dni
8:45 TVN Turbo
sobota, 30 listopada
za 11 dni
1:00 TVN Turbo

Opis

W roli głównej w programie wystąpią różne rodzaje broni: pistolety, karabiny, rewolwery i strzelby. Ekipa programu sprawdzi, czy to, co oglądamy w filmach gangsterskich, jest adekwatne do rzeczywistości. Starszy sierżant Krzysztof Pluta "Wir" pokaże, jak działają poszczególne modele, obali mity i przedstawi ciekawostki z nimi związane. Odtworzy i przeanalizuje sytuacje znane ze srebrnego ekranu. Prowadzący zaprezentuje możliwości kałasznikowa, colta czy thompsona. Wszystko zostanie okraszone cytatami z filmów, w których znaczącą rolę odegrała broń.

Sprawdzimy, czy chowanie się za drzwiami samochodu faktycznie chroni przed ostrzałem. Dowiecie się też, dlaczego kałasznikow stał się ikoną popkultury, a w niektórych krajach powstają nawet... jego pomniki! Przekonacie się, że pistolet ukryty w długopisie, lasce, czy kluczu francuskim to nie tylko filmowa fantazja rodem z przygód Jamesa Bonda, ale broń, której używali polscy gangsterzy. O arsenale polskiej mafii opowie min. najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski "Masa".

Zobacz także