Ciężarówką przez Australię (5/9)
W skrócie: | Dawid Andres chce zobaczyć Canberrę. Miasto zostało zbudowane od podstaw z myślą, aby pełniło funkcję stolicy. Wieczorem kierowca dociera do Melbourne, gdzie podziwia zlot ciężarówek. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
czwartek, 24 lipca za 12 dni |
20:00 | TVN Turbo (z napisami) |
Opis
Dawid Andres wyrusza w kolejną niezwykłą podróż. Tym razem zatrudni się jako kierowca ciężarówki w Australii. Podróżnik odwiedzi pięć największych miast na kontynencie i przejedzie się najdłuższą, liczącą aż 150 kilometrów, prostą drogą na świecie. Andres przyjrzy się dzikiej przyrodzie, odwiedzi lokalny zlot truckerów, spotka się z gwiazdą programu Outback Truckers, a także obejrzy wyścigi terenówek na plaży. Podczas wyprawy przejedzie ponad 14 tysięcy kilometrów.
Dawid wraca z ładunkiem z okolic Sydney do Melbourne i znów wybiera nową trasę. Chce zobaczyć, jak wygląda stolica Australii, Canberra. Miasto zostało zbudowane od podstaw z myślą, aby pełniło funkcję stolicy. Wieczorem kierowca dociera do Melbourne i wykorzystuje swój wolny czas, by podziwiać zlot ciężarówek. Ponadto przekonuje się, dlaczego Australijczycy tak lubią karawaning.
Zobacz także
- Ciężarówką przez Australię (3/9) - program rozrywkowy - czwartek, 17 lipca 20:00
- Ciężarówką przez Australię (4/9) - program rozrywkowy - czwartek, 17 lipca 21:00
- Ciężarówką przez Australię (6/9) - program rozrywkowy - czwartek, 24 lipca 21:00