x
Chłopi: Wielkanoc (9/13)

Chłopi

odc. 9/13: Wielkanoc

serial obyczajowy Polska 1972   od 12 lat
Występują:Emilia Krakowska, Krystyna Królówna, Franciszek Pieczka, Bronisław Pawlik
Reżyseria:Jan Rybkowski
W skrócie:Kobiety jadą, by się spotkać z uwięzionymi. Boryna słabnie. Jagna flirtuje z Piotrem i synem organisty. Dziedzic odmawia wstawiennictwa w sprawie uwięzionych chłopów. Hanka rodzi syna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adaptacja najsłynniejszej, uhonorowanej Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta, której akcja toczy się w ciągu 12 miesięcy na przełomie XIX i XX w. Powikłane i dramatyczne losy mieszkańców Lipiec nierozerwalnie wiążą się z biegiem pór roku. Na znakomicie zarysowanym tle społeczno-obyczajowym rozgrywa się dramat rodziny Borynów i uwikłanej w jej losy młodej dziewczyny, Jagny.

W tym odcinku

Nadchodzi Wielkanoc. Hanka przenosi się do domu Boryny. Mężczyźni po strzelaninie w lesie nadal przebywają w areszcie. Kobiety z Lipiec jadą więc do miasta, aby się z nimi spotkać. Również do Antka przyjeżdża ze świątecznym śniadaniem Hanka. Boryna z dnia na dzień słabnie, tymczasem Jagna zaczyna flirtować zarówno z Piotrem, jak i z synem organisty, Jasiem. Pomimo próśb księdza i wójta, dziedzic odmawia swojego wstawiennictwa w sprawie uwięzionych chłopów. W odwecie ktoś podpala las. Hanka rodzi syna.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)