Chiński zodiak

Chiński zodiak

6.1/10 6.0/10

(Sap ji sang ciu)

FILM KARATE Hongkong/Chiny 2012   od 12 lat
Występują:Jackie Chan, Sang-woo Kwon, Nathan Boyd, Terry Hackett
Reżyseria:Jackie Chan
W skrócie:Najemnik poszukuje odlanych z brązu symboli znaków zodiaku. Dołącza do idealistów broniących chińskiej kultury.
Jackie Chan rusza w podróż dookoła świata, by odzyskać dwanaście posążków ze znakami zodiaku skradzionych przed ponad stu laty przez cudzoziemców z pekińskiego pałacu cesarskiego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Najemnik Asian Hawk (Jackie Chan) wraz z zespołem dostaje zadanie odnalezienia zaginionych, odlanych z brązu głów zwierząt, które symbolizują chińskie znaki zodiaku. Dwanaście figur było dawniej ozdobą pałacu Yuanmingyuan. Zostały one zrabowane w XIX wieku przez brytyjskich i francuskich żołnierzy. Grupie udaje się zdobyć trzy posążki i sprzedać je za bezcen. Następnie najemnicy jadą do Francji, gdzie ponoć znajdują się kolejne artefakty. Wkrótce Hawk, wspierany przez chińskiego studenta i paryżankę, staje po stronie idealistów walczących o przywrócenie tych zabytków chińskiej kulturze i tradycji. Przygodowe kino akcji nawiązuje do słynnych filmów Jackiego Chana z przełomu lat 80. i 90. Bohater "Zbroi Boga" oraz "Operacji Kondor", poszukiwacz i zarazem złodziej antycznych skarbów o pseudonimie Azjatycki Jastrząb, był chińską odpowiedzią na Indianę Jonesa. Dzięki tej produkcji aktor został dwukrotnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Pierwsze wyróżnienie dotyczy wykonania przed kamerą największej liczby wyczynów kaskaderskich, drugie - liczby pełnionych funkcji: Chan był reżyserem, scenarzystą, odtwórcą głównej roli, producentem, producentem wykonawczym, autorem zdjęć, scenografem, kierownikiem produkcji, koordynatorem cateringu, koordynatorem kaskaderów, mistrzem oświetlenia, wykonawcą przewodniego tematu muzycznego, rekwizytorem i kaskaderem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)