Chicago

7.4/10 7.1/10
MUSICAL Niemcy/USA 2002   od 12 lat
Występują:Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere, Queen Latifah
Reżyseria:Rob Marshall
W skrócie:Adaptacja broadwayowskiego musicalu. 6 Oscarów.
Wysnuta z autentycznej historii opowieść o niespełnionej chórzystce, która zamordowała kochanka mamiącego ją karierą estradową i dzięki rozgłosowi nadanemu sprawie została gwiazdą musicalową. Filmowana już dwukrotnie, tym razem jako brawurowo zainscenizowany musical Boba Fosse'a z przebojową obsadą. Sześć Oscarów (w tym za film roku), siedem dalszych nominacji i mnóstwo innych nagród.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 15 grudnia
za 8 dni
4:00 HBO 3

Opis

Chicago, lata 20. XX w. - czasy jazzu, zbrodni i skandalu. Do kobiecego więzienia trafia słynna gwiazda musicali, Velma Kelly (Catherine Zeta-Jones), która zamordowała swojego męża i siostrę. Wkrótce później za kratkami ląduje ambitna, ale nikomu nieznana Roxie Hart (Renée Zellweger). Kobieta w przypływie wściekłości zastrzeliła kochanka, który oszukiwał ją, obiecując ułatwić wymarzoną karierę. Okazuje się, że morderstwo jest świetną metodą na uzyskanie rozgłosu - nazwisko Velmy wciąż jest na pierwszych stronach gazet. Roxie również zamierza wykorzystać sprzyjającą sytuację. Wynajmuje Billy'ego Flynna (Richard Gere), najlepszego i najbardziej cynicznego adwokata w mieście. Flynn nie przegrał jeszcze żadnej sprawy, a za odpowiednią opłatą zapewni jej to, o czym zawsze marzyła - wielką sławę... Debiut kinowy choreografa i reżysera Roba Marshalla, inspirowany sławnym musicalem Boba Fosse'a z 1975 r. "Chicago" to przede wszystkim rewelacyjna muzyka i choreografia oraz przyzwoite aktorstwo. Film, choć nie tak przełomowy i oryginalny jak wcześniejsze "Moulin Rouge" czy "Tańcząc w ciemnościach", należy do najlepszych w swoim gatunku, o czym może świadczyć 13 nominacji do Oscara. Przyznano mu ostatecznie aż 6 statuetek, między innymi dla Catherine Zety-Jones za najlepszą rolę drugoplanową.

Nagrody

Oscar - najlepszy film, Oscar - kostiumy, Oscar - scenografia, Oscar - montaż, Oscar - dźwięk, Oscar - aktorka drugoplanowa, Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także