Castle Rock 2 (9/10)

Castle Rock 2 (9/10)

(Castle Rock 2: Caveat Emptor)

serial grozy USA 2019   dla dorosłych
Występują:Lizzy Caplan, Paul Sparks, Barkhad Abdi, Elsie Fisher
Reżyseria:Greg Yaitanes
W skrócie:Reginald znajduje w szpitalu rozpaczającą Nadię. Muszą uciekać przed ludźmi Ace'a. Razem z Abdim i Chance barykadują się w sklepie Taty. Dołącza do nich Annie w towarzystwie Jamala i Evelyn.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon serialu-antologii bazującego na twórczości Stephena Kinga. Tym razem główne miejsca akcji to Castle Rock oraz Jerusalem's Lot. Seria nawiązuje przede wszystkim do "Miasteczka Salem" oraz "Misery". Tajemnicza kobieta, posługująca się fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i dowodem osobistym, żyje w ciągłej podróży. Razem ze swoją córką, Joy (Elsie Fisher), zatrzymują się tylko po to, by mogła zatrudnić się jako pielęgniarka, a po zdobyciu zaufania personelu, ukraść leki, od których jest uzależniona. W kolejnych odcinkach okazuje się, że tak naprawdę nazywa się Annie Wilkes (Lizzy Caplan) i z nie do końca znanych przyczyn ucieka przed policją. Wypadek samochodowy sprawia, że matka i córka muszą zatrzymać się w Castle Rock i poczekać na naprawę pojazdu. W miasteczku tymczasem narasta spór między lokalnym gangsterem Johnem "Acem" Merrillem (Paul Sparks) a Somalijczykiem Abdim Howlwadaagem (Barkhad Abdi), który prowadzi budowę centrum handlowego zagrażającego interesom Ace'a. Lokalizacja nowego kompleksu budynków wywołuje wiele kontrowersji - po okolicy krążą plotki o dawnych procesach czarownic i o tym, że ta ziemia jest przeklęta.

W tym odcinku

Reginald znajduje w szpitalu rozpaczającą nad ciałem Chrisa Nadię. Wkrótce muszą uciekać przed ludźmi Ace'a. Razem z Abdim i Chance barykadują się w sklepie Taty. Niespodziewanie dołącza do nich Annie w towarzystwie Jamala i Evelyn. Muszą upewnić się, czy nie są tylko przejętymi ciałami. Armia Augustine'a otacza budynek, jednak zwlekają z atakiem. Okazuje się, że mężczyźnie zależy na listach szeryfa Pangborna, które są w posiadaniu Merrilla. Liczy, że dzięki nim odnajdzie Anioła. Ocalali obmyślają ryzykowny plan ucieczki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)