Castle Rock 2 (2/10)

Castle Rock 2 (2/10)

(Castle Rock 2: New Jerusalem)

serial grozy USA 2019   dla dorosłych
Występują:Lizzy Caplan, Paul Sparks, Barkhad Abdi, Elsie Fisher
Reżyseria:Phil Abraham
W skrócie:Annie próbuje ukryć zwłoki Ace'a. Odkrywa podziemne grobowce i tunele znajdujące się na terenie budowy. Po powrocie chce zmusić córkę do wyjazdu. W opuszczonym domu dochodzi do makabrycznych zbrodni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon serialu-antologii bazującego na twórczości Stephena Kinga. Tym razem główne miejsca akcji to Castle Rock oraz Jerusalem's Lot. Seria nawiązuje przede wszystkim do "Miasteczka Salem" oraz "Misery". Tajemnicza kobieta, posługująca się fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i dowodem osobistym, żyje w ciągłej podróży. Razem ze swoją córką, Joy (Elsie Fisher), zatrzymują się tylko po to, by mogła zatrudnić się jako pielęgniarka, a po zdobyciu zaufania personelu, ukraść leki, od których jest uzależniona. W kolejnych odcinkach okazuje się, że tak naprawdę nazywa się Annie Wilkes (Lizzy Caplan) i z nie do końca znanych przyczyn ucieka przed policją. Wypadek samochodowy sprawia, że matka i córka muszą zatrzymać się w Castle Rock i poczekać na naprawę pojazdu. W miasteczku tymczasem narasta spór między lokalnym gangsterem Johnem "Acem" Merrillem (Paul Sparks) a Somalijczykiem Abdim Howlwadaagem (Barkhad Abdi), który prowadzi budowę centrum handlowego zagrażającego interesom Ace'a. Lokalizacja nowego kompleksu budynków wywołuje wiele kontrowersji - po okolicy krążą plotki o dawnych procesach czarownic i o tym, że ta ziemia jest przeklęta.

W tym odcinku

Próbując ukryć zwłoki zamordowanego przez siebie Ace'a, Annie odkrywa podziemne grobowce i tunele znajdujące się na terenie budowy. Po powrocie usiłuje zmusić córkę do wyjazdu. Joy poważnie kaleczy się w rękę. W szpitalu dowiaduje się, że matka ją okłamywała i pielęgniarki wcale nie muszą często zmieniać miejsca pracy. Reginald 'Tata' Merril usiłuje odszukać zaginionego bratanka. Podejrzenia szybko padają na Abdiego. Reginald zamierza się z nim skonfrontować i poznać prawdę. Tymczasem w opuszczonym domu dochodzi do makabrycznych zbrodni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)