Było sobie życie: Planeta komórek (1)

(Il était une fois... la vie: La cellule)

serial animowany Francja 1986   od 7 lat
Reżyseria:Albert Barillé
W skrócie:Trzy i pół miliarda lat temu powstała pierwsza komórka. To z niej po wielu milionach lat i licznych etapach ewolucji powstał człowiek. Mistrz opowiada o powstaniu życia i budowie organizmu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serialu przedstawiają w zabawny i pouczający sposób ludzkie ciało. Zgłębiają tajemnice jego ewolucji i funkcjonowania. Zaczynając swoją opowieść już na poziomie komórki, zaznajamiając widza z różnymi narządami oraz z funkcją każdego z nich. Prezentują układ krwionośny, odpornościowy oraz inne. Zapoznają z przemianami zachodzącymi w każdym z nas. Podróż przez ludzkie ciało okazuje się fascynującą przygodą. Jej bohaterami są komórki, wirusy oraz bakterie. Widzowie dowiadują się, jak w ciele matki rozwija się płód, w jaki sposób organizm walczy z chorobami, do czego służy szpik kostny, jak - z bardzo bliska - wygląda krew. Dzieci mają okazję zrozumieć, jak to się dzieje, że oddychamy, widzimy, słyszymy. Twórcy pokusili się nawet o wyjaśnienie funkcjonowania mózgu i jego roli w zarządzaniu organizmem.

W tym odcinku

Trzy i pół miliarda lat temu powstała pierwsza komórka. To z niej po wielu milionach lat i licznych etapach ewolucji powstał człowiek. Jego organizm składa się z sześciuset tysięcy miliardów komórek. Mistrz opowiada o powstaniu życia i pozwala zrozumieć ogólną budowę organizmu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także