Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Zaginieni bez wieści

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Zaginieni bez wieści

magazyn historyczny Polska 2015   od 7 lat
W skrócie:Kilka razy w roku ruszają ekspedycje badawcze Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych. Jadą szukać wiedzy o tych, którzy 17 września 1939 r. stawili opór Armii Czerwonej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 października
za 12 dni
1:10 TVP Historia

Opis

Fascynujący cykl skierowany do młodych widzów, chcących poszerzyć swoje historyczne zainteresowania. Prowadzący Adam Sikorski w interesujący sposób prezentuje sensacyjne wydarzenia, najczęściej z dziejów współczesnych Polski. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. losy polskiego podziemia niepodległościowego oraz historia PRL. Każdy z odcinków ma charakter wyprawy poszukiwawczej.

Regularnie kilka razy do roku przez mosty na Bugu ruszają ekspedycje badawcze organizowane przez Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych. Jadą szukać wiedzy o tych, którzy 17 września 1939 r. stawili opór Armii Czerwonej. Autorzy programu udają się w miejsce gdzie znajdowały się leśne koszary 4. kompani fortecznej Batalionu KOP Sarny, 4 km od miejscowości Tynne w lesie pod Znosiczami. To właśnie z tego miejsca wyjeżdżał do Osowca, a potem pod Wiznę kapitan Raginis.

Zobacz także