Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: W gnieździe morskich orłów

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: W gnieździe morskich orłów

magazyn historyczny Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Twórcy programu, którzy brali już udział w wyprawach wydobywczych śmigła i silnika wodnosamolotu z dna morza, udają się tym razem do siedziby Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynujący cykl skierowany do młodych widzów, chcących poszerzyć swoje historyczne zainteresowania. Prowadzący Adam Sikorski w interesujący sposób prezentuje sensacyjne wydarzenia, najczęściej z dziejów współczesnych Polski. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. losy polskiego podziemia niepodległościowego oraz historia PRL. Każdy z odcinków ma charakter wyprawy poszukiwawczej.

I wojna światowa pokazała, że samoloty stanowią bardzo groźną broń, szczególnie podczas walk przeciwko okrętom. W odrodzonej Polsce pierwsza baza lotnictwa morskiego powstała w Pucku w lipcu 1920 roku. Twórcy programu, którzy brali już udział w wyprawach wydobywczych śmigła i silnika wodnosamolotu z dna morza, udają się tym razem do Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Odwiedzają między innymi halę, w której produkowano kiedyś polskie hydroplany oraz miejsce, gdzie generał Józef Haller dokonał zaślubin Polski z morzem. Następnie ekipa filmowa udaje się w odwiedziny do Jarosława Wróbla artysty malarza, który maluje samoloty z okresu II wojny światowej.

Zobacz także