Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Na progu tajemnicy

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Na progu tajemnicy

magazyn historyczny Polska 2016   od 7 lat
W skrócie:Wyprawa do lasu pod wsią Anielin w celu odnalezienia miejsca spoczynku majora Henryka Dobrzyńskiego, którego ciało zaginęło podczas wojny. Okoliczności, w których zginął legendarny Hubal są niejasne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynujący cykl skierowany do młodych widzów, chcących poszerzyć swoje historyczne zainteresowania. Prowadzący Adam Sikorski w interesujący sposób prezentuje sensacyjne wydarzenia, najczęściej z dziejów współczesnych Polski. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. losy polskiego podziemia niepodległościowego oraz historia PRL. Każdy z odcinków ma charakter wyprawy poszukiwawczej.

Twórcy programu udają się do lasu pod wsią Anielin, w celu odnalezienia miejsca spoczynku majora Henryka Dobrzyńskiego, którego ciało zaginęło podczas wojennej zawieruchy. Okoliczności, w których zginął legendarny Hubal nadal pozostają niejasne. Wiadomo, że zginął on od serii z karabinu maszynowego w okolicach Anielina, zaś jego ciało Niemcy przewieźli do koszar w Tomaszowie Mazowieckim. Tam trop się urywa. Wielokrotne próby ustalenia miejsca pochówku podejmowane przez licznych poszukiwaczy spełzły dotychczas na niczym. Wokół historii śmierci i pochówku Hubala narosło wiele mitów i legend, niestety żadna z nich nie doprowadziła do odnalezienia jego szczątków.

Zobacz także