Byli sobie podróżnicy: Tajemnice podróży Krzysztofa Kolumba (9)

(Il était une fois... les explorateurs: Les freres Pinzon, la face cachée de Christophe Colomb)

serial animowany Francja 1997   od 7 lat
W skrócie:Wśród odkrywców Ameryki byli bracia Pinzonowie. Vincente uczestniczył w pierwszej wyprawie Kolumba jako kapitan karaweli "Nina". Osiągnięcia Pinzonów nie przysporzyły im zasłużonej sławy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zaledwie kilka wieków temu Ziemia stanowiła dla swoich mieszkańców nieznaną i pełną tajemnic przestrzeń. Dzięki tej serii bez wychodzenia z domu młodzi widzowie mogą znaleźć się w wielu ciekawych zakątkach globu, przeżyć niesamowite przygody oraz poznać zwyczaje ludzi z różnych epok i kultur. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i podróżnikach, którzy tych odkryć dokonali. Dowiemy się, kim byli m.in. Aleksander Wielki, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci, Ferdynand Magellan czy David Livingstone, poznamy trasy ich wędrówek i tereny, które odkryli lub podbili.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku mali widzowie dowiedzą się o odkrywcach Ameryki. Byli wśród nich bracia Pinzonowie. Vincente uczestniczył w pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba jako kapitan karaweli "Nina". W latach 1499-1500 kierował ekspedycją, która odkryła wyspę Tobago i północne wybrzeże Brazylii wraz z ujściem Amazonki. Osiągnięcia braci Pinzonów nie przysporzyły im jednak tak wielkiej sławy jak innym odkrywcom nowych ziem.